Dzień patriotyczny - zwiedzanie pałacu Kumsusan i mauzoleum Prezydenta. Do pałacu Kumsusan zbudowano wąskotorową linię tramwajową, której trasa zaczyna się u splotu 1 i 2 linii metra. Budowa linii odbyła się z inicjatywy Ukochanego Przywódcy, który uznał, że każdy kto chce dotrzeć do pałacu nie powinien długo iść pieszo, tylko mieć możliwość dojazdu. Linia ma 2 km długości i 1 długi przystanek od jednej pętli do drugiej. Tramwaje do obsługi sprowadzono ze Szwajcarii, nawet pozostało oryginalne malowanie. Jest to wagon silnikowy z doczepą. Szerokość torów 1000 mm. Tramwaj kursuje w określone dni w roku, w okresie kiedy pałac i mauzoleum jest udostępniane dla ludu i dla zagranicznych gości. W każdym wagonie jest żołnierz konduktor, obsługa jest zmilitaryzowana.
Kolejny punkt programu to pomnik Wielkiego Wodza i złożenie kwiatów, a następnie wieża idei Juche i pomnik Koreańskiej Partii Pracy.
Wieża idei Juche ma 170 m wysokości, tyle co hotel Marriott w Warszawie, można na samą górę wjechać windą.
Pomnik Koreańskiej Partii Pracy zbudowano w 1995 roku, ma 50 metrów wysokości z okazji 50-cio lecia Partii. Budowę pomnika zainicjował Ukochany Przywódca - Towarzysz Kim Dzong Il.
Kolejną atrakcją był przejazd metrem w Pjongjang. Metro jest imponujące pod względem głębokości - 100 metrów pod ziemią. Nikt nie ukrywa tego że jest to obiekt strategiczny i może służyć jako schron atomowy.
Przy zejściach na perony są bramki, jak na razie bezużyteczne. Od momentu denominacji, wycofano żetony i wprowadzono bilety papierkowe. Wrzuca się je do pojemnika na śmieci, umieszczonym przy bramkach, odbywa się to pod obserwacją Towarzysza kontrolera.
Na stacjach są czujni rewolucyjnie Towarzysze pilnujący ładu i porządku, oraz dyżurni ruchu dający sygnał do odjazdu każdego składu. W kolejce, oprócz maszynisty jest pomocnik w postaci nieletniego pioniera.
Stacje metra są czyste i dobrze oświetlone, okraszone są wspaniałymi malunkami z wizerunkami Wielkiego i Ukochanego przywódcy, a także kwiatów i widoków związanych z krajem. Tabor jest utrzymany wzorowo, w każdym wagoniku obowiązkowo są portrety Towarzysza Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila.
Na koniec wizyta na jedynym w mieście bazarze. O dziwo jest tam więcej sprzedających niż kupujących. Na każde stoisko przypada kilku sprzedających. Na 1 metrze kwadratowym sprzedaje jedna osoba. Wszystko jest uporządkowane, sprzedający mają jednolite niebieskie mundurki, służby porządkowe mają mundury czerwone i gwizdki w ustach, a służby kontrolno-rewizyjne mundury różowe.